• Чт. Мар 30th, 2023
Фільм-розслідування «Буча 22» — на телеекранах Польщі, Литви та Грузії

24 лютого документальний фільм Суспільного Мовлення «Буча 22» про пошук журналістами військових рф, які розстріляли сім’ю в Бучі на Київщині, покажуть на телеканалах LRT та GPB суспільних мовників Литви й Грузії. Напередодні 19 лютого документальну стрічку транслювали в ефірі польського телеканалу TVP1.

У розслідуванні йдеться про родину Чікмарьових — двох братів із сім’ями та їхніх батьків — що залишили рідну Донеччину, відмовившись від «руского міра». Вони оселились у Бучі, звідки довелося тікати вдруге. Машину, в якій їхала сім’я молодшого брата Олександра, обстріляли російські військові. Чоловік за кілька хвилин втратив обох синів та дружину. Того ж дня Буча опинилася під повним контролем російських військових. Тіла рідних Олександра пролежали у спаленій машині майже до кінця окупації. 

Завдяки свідкам журналістам вдалося роздобути докази присутності на місці розстрілу конкретного підрозділу російських військ.

«Наша мета — документування воєнних злочинів росіян, встановлення винуватців, допомога слідству та інформування світової спільноти про те, у який спосіб росіяни ведуть війну. Можна нескінченно звинувачувати у тому, що коїли у Литві на початку 90-х, пізніше у Чечні та Грузії, злочинні російські режими, але за кожним зі злочинів стоять конкретні військові, які жодного разу не понесли покарання згідно з міжнародними нормами права. Не понесли, а відтак продовжують вести злочинні війни, скоювати воєнні злочини та злочини проти людяності. 

Ми вдячні нашим колегам із суспільних мовників за те, що вони транслюватимуть наше розслідування. Наші суспільства повинні це бачити і врешті зробити все, щоб це зупинити», — прокоментувала продюсерка та співавторка фільму, а також шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільного Інна Білецька

Команда журналістів-розслідувачів Суспільного представила фільм у червні 2022 року в межах національного телемарафону «Єдині новини #UAразом». Документальна стрічка здобула нагороду Міжнародного телефестивалю «Серце Європи» як найкращий документальний фільм 2022 року. Також «Буча 22» отримала найвищу оцінку журі Національного конкурсу спеціальних репортажів і розслідувань. Журі конкурсу обрало проєкт Суспільного серед 14 репортажів та розслідувань, що потрапили у фінал, присвячених повномасштабній війні росії проти України. Спеціальні покази фільму-розслідування відбулися у польському Вроцлаві та Литві на фестивалі журналістських розслідувань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *