• Сб. Июн 3rd, 2023

МС CHIPOLLINO та майбутній вірусний хіт «smert_katam», як приклад боротьби з інтернет-цензурою

Автор:Admin

Дек 23, 2022
МС CHIPOLLINO та майбутній вірусний хіт «smert_katam»

16 грудня, в день однієї з найбільших ракетних атак з початку повномасштабної війни відбувся реліз дебютного синглу українського хіп-хоп артиста @МС_CHIPOLLINO на мемний трек «smert_katam».

Виконавець посилив боротьбу на культурному фронті та висміяв вельми популярний тренд з TikTok, який знаєте і ви. Є тисячі роликів, в яких істерична жіночка з ярко вираженою російською вимовою розповідає про те, що нібито в Україні стрибають на Майдані та вигукують кричалки «смерть котам».

Пройти повз цього мему не міг і @МС_CHIPOLLINO, якого ви знаєте за проектом Chingis та потужним хітом «Очі». Але динамічний трек з цікавим флоу, ледь не опинився ще однією жертвою російською агресії та пропаганди.

“Вважаю, что реліз мого треку, який висміює русню, в день масованого обстрілу символічним та знаковим. Українці не тільки продовжують працювати у такі години, а й при першій можливості тролять росіян та піднімають один одному настрій, надсилаючи нові меми, пости та треки. Радий, що й сам долучився до кібер-музичного фронту”, – розповідає артист у перших інтерв’ю. 

Але найбільшою проблемою при запуску релізу стала не ситуація в країні, а політика найбільших соціальних платформ – Instagram та TikTok. Систематичні дії адміністрацій цих мереж дають привід думати, що вони або займаються частковою цензурою або підігрують своїм користувачам з Росії. 

“Те, що за час великої війни були заблоковані тисячі акаунтів українських патріотів та сотні тисяч постів від них, ви знаєте і без мене. Але те, що поп-хіп-хоп трек, в якому засемлований мем, висміючий росіян, попаде в бан я не очікував. При релізу треку на майданчиках нам з десяток разів відмовляли в публікаціях та промо з необгрунтованих причин. Команді, яка допомогла з релізом знадобився не один день, щоб зуміти переконати адмінів в тому, що мій трек не прогандує ненависть, насилля та якесь інше зло. Вони навіть пішли на деякі хитрощі та зробили декілька цікавих трюків”, – ділиться досвідом @МС_CHIPOLLINO.

Зазначимо, що сам МС CHIPOLLINO родом з Харкова та до 24 лютого спілкувався російською. За минулі місяці виконавець підтягнув знання рідної мови до такого рівня, що зміг зачитати свій перший реп українською 

«Це мій перший українськомовний поп-хіп-хоп. Ми – велика освічена, європейська нація і можемо перемагати русню на всіх фронтах. Мій – культурний, в якому я максимально розкриваю усі свої грані», – розповідає @МСCHIPOLLINO.

Слова артиста не є пустими, так як увесь дохід від проекту буде переданий на користь ЗСУ: “Для мене честь працювати на інтернет-фронті та перемагати на ньому за допомоги музики та гумору. Щиро вдячний нашим ЗМІ, які підтримали проект від нового виконавця і ознайомили з треком своїх читачів. Це дуже важливо у часи боротьби з російським впливом у соцмережах, тому що кожна копійка від стримінг-сервісів та з майбутніх концертів піде на поміч нашим військовим.”

Ознайомитися з треком, підтримати нового українського артиста лайком та навіть посміхнутися можно за цими посиланнями:

https://bfan.link/smert-katam

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *