• Вс. Май 28th, 2023

Реабілітація скалічених війною – велике завдання для України

Автор:Admin

Апр 9, 2023
Реабілітація скалічених війною – велике завдання для України

Тиждень, як не вщухають дебати серед лікарів з приводу реабілітації військових та цивільних, що стали жертвами війни.

29 – 31 березня відбувся найбільший в Україні спеціалізований захід з реабілітації – міжнародний медичний онлайн-форум «#ВрятуйКінцівку ФАЗА 2. Реабілітація травм війни».

Чисельні обстріли на фронті, атаки з С-300, РСЗВ прифронтових міст, масовані ракетні удари – реальність, у якій ми живемо. Щоденно українці стають жертвами російського терору. На жаль, калічаться і діти. Частіше від вибухів травмуються кінцівки.

Невтішний прогноз експертів – понад 100 000 людей з інвалідністю через такі травми.

Ініціатор програми «#ВрятуйКінцівку», президент МБФ «Здоров’я українського народу» Сергій Сошинський, наголошує,- «Щодня до лікарень надходять сотні поранених. Саме тому ми ініціювали медичний форум з реабілітації травм війни. Зробили акцент на сучасний стан реабілітаційної системи України та найближчі перспективи її розвитку. На особливостях законодавчої бази, світовому досвіді реабілітації та можливості екстраполювати його на реалії вітчизняної медицини в умовах повномасштабної війни та економічної кризи».

Наразі в Україні відсутня комплексна державна програма з лікування травм та збереження кінцівок, немає й зрозумілого, дієвого та прозорого алгоритму дій з реабілітації поранених.

Пан Сергій зазначає,- «У левової частки пацієнтів, якими ми опікуємося, є також запит на психологічну підтримку. Ми підключаємо спеціалістів і допомагаємо в межах наших можливостей. Вже зараз, спільно з фахівцями, ми працюємо над тим, щоб це систематизувати міжсекторальну взаємодію, зробити реабілітацію частиною загального шляху пораненого пацієнта. Один з найближчих кроків, якій має бути зроблений у найближчі тижні – впровадження «Патронажної служби асистансу: “Медичні ангели», коли кожен поранений у режимі може отримувати 24/7 спеціальну підтримку. А далі – формування експертної спільноти реабілітологів, які будуть готові реабілітувати кінцівки бенефіціарів Фонду. Перших членів такої спільноти було відібрано в межах Форуму».

Медичні фахівці, котрі стали учасниками заходу, високо оцінили актуальність, інформативність та збалансованість програми, заглиблений підхід до теми реабілітації, а також практичну цінність доповідей для лікарської діяльності.

Матеріали заходу переглянули понад 37 000 медиків із різних регіонів України.

3 дні форуму, 28 годин спілкування – 38 провідних лікарів України разом з іноземними медичними експертами обговорювали післяопераційне відновлення українців.

Захід організовано в освітніх цілях в межах національної програми #ВрятуйКінцівку за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу». За участі Української асоціації ортопедів та травматологів, Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини, Інституту травматології та ортопедії НАМН України, кафедри травматології та ортопедії НУОЗ України ім. П.Л.Шупика. Технічний партнер форуму: медичне агентство «DragoMed» та платформа accemedin.com.

В межах Форуму було створено Резолюцію, яка після публічного обговорення має шанси стати «Маніфестом медичної спільноти «якісної та професійної реабілітації».

Нагадаємо, Міжнародний благодійний фонд “Здоров’я українського народу” заснований у 2009 році. Він впроваджує лідерські та інноваційні програми для покращення якості, доступності та безпечності медичних послуг.

Підтримати програму #ВрятуйКінцівку можна ТУТ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *